Успішне майбутнє дитини – в батьківських руках

Кому з батьків не хотілось би, щоб його дитина виросла успішною і щасливою? Тому батьки не шкодують сил, часу і коштів на освіту дітей. Але чи тільки освіта є запорукою успішного і безхмарного майбутнього? Багаторічне спілкування з дітьми, вчительський досвід показують, що є й інші, не менш важливі вміння і навички, без яких  дитині не стати самодостатньою особистістю.

Вміння висловлювати і відстоювати свою думку.  Це одна з найважливіших навичок в сучасному світі і її варто прищепити дитині вже в ранньому віці, адже ви не завжди будете поряд, щоб прийти на допомогу.   

Для цього необхідно показати, що думка дитини значима в колі сім’ї. Малюк повинен знати, що ви його чуєте і розумієте. У розмові з ним висловлюйте зацікавлення та інтерес, частіше використовуйте схвальні слова і намагайтеся давати вичерпні відповіді на запитання дитини.

Зосередженість.   Діти в основному зосереджуються на тому, що їм цікаво в даний момент, тому намагайтеся зробити заняття з ними не тільки корисними, але й захоплюючими. Наприклад, навчаючи малюка писати, використайте для цього дошку з крейдою, а не ручку з прописом. Перші букви і слова можуть з’явитися і на асфальті або ліпитися з пластиліну. Не забувайте, що поведінка батьків — найкращий приклад: приділіть дитині кілька хвилин своєї уваги повністю, ні на що не відволікаючись. Зосередженість у дітей тренується також через настільні ігри, малювання і складання пазлів. Крім того, звертайте увагу дитини на цікаві деталі під час прогулянок: вивіски, машини певного кольору або моделі, кольору, форми, текстуру речей.

Самостійність.   Чим раніше дитина навчиться робити деякі речі самостійно, тим впевненіше вона почуватиметься у майбутньому і тим простіше їй буде справлятися зі шкільними та іншими обов’язками, яких в міру дорослішання буде ставати все більше. Привчайте дитину самостійно одягатися, зав’язувати шнурки, складати іграшки, прибирати за собою. Не сваріть дітей за помилки, а проявіть терпіння і не забувайте про похвалу. Поступово вони навчаться все робити самостійно, так само, як навчилися ходити і говорити.

Вміння працювати в команді.   З раннього віку малюкові необхідно пояснювати, що в суспільстві (на ігровому майданчику, в дитячому садку, в школі) існують певні правила, дотримуючись яких можна побудувати гарні відносини з оточуючими. Одне з таких правил — вміння співпрацювати та працювати в команді. Навчаючи дітей командній роботі, ні в якому разі не можна порівнювати їх з іншими дітьми, це лише викличе агресію. Замість цього слід підкреслити значимість кожної дитини та по завершенні командного завдання похвалити абсолютно всіх.

Володіння іноземними мовами.   Володіння як мінімум двома мовами не тільки дасть вашій дитині переваги в майбутній кар’єрі, але і допоможе розширити культурні обрії. Адже немає кращого способу вивчити культуру іншої країни, ніж спілкування з її жителями на рідній для них мові.

Самоорганізація.  Основою самоорганізації є розпорядок дня, який ви повинні встановити спільно з дитиною, поступово зменшуючи свою участь у плануванні дня (або тижня) по мірі того, як дитина дорослішає і вчиться самостійно розпоряджатися свої часом. Також необхідно підтримувати баланс між різними обов’язками дітей та їх дозвіллям. У дитини має бути достатньо часу для ігор, хобі та інших бажаних занять, однак час слід регламентувати, наприклад, 3 години після виконання домашнього завдання.

Спокійне ставлення до невдач.   Те, як малюк відноситься до перемог і невдач, формує його самооцінку і визначає його стосунки з іншими людьми. Часто можна спостерігати таку картину: діти граються, хтось з них програє і впадає в істерику, батьки терміново забирають його додому. Ця модель поведінки негативно позначається на вмінні дитини протистояти життєвим обставинам і заважає розвинути сильні сторони  особистості. Обов’язково хваліть дітей за успіхи, але і програші не ігноруйте: спробуйте разом знайти їх причину — це запорука майбутніх перемог. Не забороняйте малюку проявляти емоції за умови, що його дії не створять проблем іншим людям. І найголовніше –  дайте дитині зрозуміти, що ви любите її і вірите в неї.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *