5 причин влаштовувати частіше сімейні обіди

У сім’ях, де хоча б три рази на тиждень обідають разом, діти ростуть здоровішими. Такими є результати дослідження, опублікованого в медичному журналі Pediatrics. Цим даним можна вірити: аналіз проводився з хорошим дизайном і участю понад 180 000 дітей!
Дійсно, для більшості сімей вельми проблематично зібратися разом на сімейний обід або вечерю – дорослі працюють, діти задіяні в шкільних заходах і різних гуртках та секціях. Пропоную 5 вагомих причин для того, щоб постаратися робити це частіше.  
1. Сімейні обіди – профілактика надмірної ваги! Три і більше сімейних обіди на тиждень (мається на увазі, що принаймні один з батьків присутній під час трапези і їжа готується в домашніх умовах) на 12% зменшують ймовірність надмірної ваги у дітей.
2. Сімейні обіди привчають дітей до здорової їжі! Сформовані в дитинстві харчові звички «працюють», як правило, все життя. Діти з сімей, де спільні обіди стали традицією, на 20% рідше вибирають нездорову їжу. Навчіть своїх дітей насолоджуватися здоровою їжею і уникати привабливих пропозицій фаст-фуду – і це буде подарунком  їм на все подальше життя.
3. Сімейні обіди запобігають розладам харчової поведінки! Діти і підлітки, які обідали разом з рідними по крайній мірі три рази в тиждень, на 35% рідше страждають від анорексії, булімії і інших розладів.
4. Сімейні обіди сприяють поліпшенню соціально-емоційного здоров’я дітей і дорослих! Здатність розуміти один одного, вміння висловлювати свої почуття, управляти своїми емоціями і формувати позитивні відносини з однолітками і дорослими називається соціально-емоційним здоров’ям. Маленькі діти з високим рівнем соціально-емоційного здоров’я добре адаптуються до шкільного середовища і краще вчаться – це довели довгострокові дослідження. Вгадайте, які діти мають більш високий рівень соціально-емоційного здоров’я? Звичайно ті, що виросли саме в тих сім’ях, де прийнято обідати разом, розповідати як пройшов день, обговорювати новини.

5.Сімейні обіди можуть допомогти дітям впоратися з віртуальною агресією! Кожен п’ятий підліток піддається віртуальному залякуванню або переслідуванню, через що може впасти в депресію, почати курити, вживати алкоголь або психоактивні речовини, а також стати жертвою злочину. Однак батьки можуть допомогти своїм дітям: згідно з дослідженням, опублікованим в 2014 році в JAMA Pediatrics, підлітки, які регулярно обідають з сім’єю, справляються з «кіберзалякуванням» краще і менш схильні до зловживання психоактивними речовинами і розвитку проблем з психічним здоров’ям, навіть якщо їм доводиться стикатися з цькуванням і знущаннями в реальному житті.

Правда, при сучасному темпі життя організувати сімейну трапезу іноді буває дуже складно. Набагато простіше перекусити на ходу. Однак фаст-фуд – це звичка, яку легко придбати, але важко від неї позбутися. Так що постарайтеся прищепити своїм дітям здорові переваги в їжі і в житті.
Ось кілька перевірених способів зробити спільний обід або вечерю реальністю навіть після важкого і завантаженого справами дня.
Заморожуйте їжу! Коли готуєте вечерю, зробіть страви в два рази більше потрібного обсягу і заморозьте половину. Якщо ви, наприклад, знаєте, що вечір четверга завжди божевільний, а по вівторках буває легше звільнитися, плануйте покупки і приготування подвійної порції їжі на вівторок, щоб ви змогли спокійно з’їсти таку ж страву всі разом в четвер. Для полегшення готування можна купити додаткову морозильну камеру, а в крайньому випадку – купувати готові заморожені страви.

Використовуйте мультиварку! Покладіть в неї всі інгредієнти і включіть таймер на потрібний час – до вашого приходу обід буде готовий!

Використовуйте одноразовий посуд! Якщо ви дійсно дуже зайняті, то не бійтеся використовувати одноразові тарілки і стакани у себе вдома. Один із принципів швидкого харчування – відсутність проблем з миттям посуду. Так що краще харчуватися здоровою домашньою їжею з паперових тарілок, ніж купувати фаст-фуд.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *