Аюрведа про причини падіння зору

 В сучасний вік комп’ютерів і смартфонів, на жаль, загострилась проблема із зором – у багатьох людей зір падає. Своє бачення цієї проблеми подає Аюрведа – давня медично-філософська система, що в перекладі з санскриту означає «наука життя», «наука довголіття». Це Ведичні знання, що передавались від учителя до учнів впродовж тисячоліть

На думку Аюрведи, корінь причини падіння зору, особливо в молодому віці, знаходиться в кишечнику.    При запорах, несвоєчасному або неповному випорожненню кишечника, при регулярному придушенні позовів до дефекації людина створює умови для погіршення зору.

Іншими причинами цієї проблеми, з точки зору Аюрведи, є хронічне переохолодження і нервове виснаження.

З незапам’ятних часів тим, хто хотів надовго зберегти чудовий зір, мудреці Аюрведи рекомендували щоденні промивання очей. Очі потрібно промивати холодною водою щодня, це повинно стати такою ж регулярною процедурою, як і чищення зубів.

Аюрведа радить: перш ніж почати промивати очі, наповніть рот водою. Це викличе випинання очей, і їх тоді вдасться краще промити. Щоб промити очі, хлюпайте прохолодною або теплою водою в обличчя і очі 10-15 разів. Бажано повторювати промивання ще й вечорами. І, звичайно ж, Аюрведа рекомендує не чекати, поки почне падати зір, а виконувати прості вправи для профілактики проблем з очима.

Вправи для очей:

1.Сядьте прямо на стільці. Спина, шия і голова повинні бути на одній лінії. Дивіться прямо перед собою, дихайте рівно. Це підготовча поза.

  1. Підніміть очі вгору до стелі і затримайте на 2 секунди. Подивіться вниз і затримайтеся на 2 секунди. Поверніться у вихідне положення, закрийте очі на 2 секунди.
  2. Подивіться направо, повернувши очі так далеко, наскільки можливо, на 2 секунди. Потім наліво на 2 секунди. Подивіться прямо.
  3. Закрийте очі на 6-8 секунд.

5. Це становить один підхід. Почніть з 2-3 підходів і доведіть їх до чотирьох.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *