Дослідження про вплив читання вголос на розвиток мозку у дітей

Фахівці з Дитячого госпіталю в Цинциннаті (США) провели нове дослідження, яке показало, наскільки важливо читати дітям вголос. За словами провідного автора дослідження доктора Джона Хаттона, часто можна почути, що читання змінює мозок, читання будує наш мозок. І, виявляється, це дійсно так. Ідея експерименту полягає в тому, щоб показати, наскільки добре працює правило. Чому важливо вміти читати и робити це якомога частіше. У дослідженні брали участь 19 дітей у віці від трьох до п’яти років. Задіявши магнітно-резонансну томографію, медики намагалися з’ясувати, які саме відділи головного мозку показували активність, коли батьки читали їм дитячі книги. Батьки заповнювали спеціальні анкети, де вказували, як часто, в який час і скільки читали своїм дітям вголос.

Експеримент показав, що у дітей, яким батьки регулярно читали різні книги, активність зон головного мозку, пов’язаних з лексико- семантичною обробкою, в момент слухання, була вище, ніж у дітей, які не звикли до читання.

На думку авторів дослідження, активність цієї зони мозку допомагає розвивати мислення і уяву. Коли дитина слухає розповідь, він уявляє повну картину того, що відбувається. Незважаючи на картинки, процес обробки інформації, що надійшла з книги, повністю відрізняється від тої, яку вона отримує з телевізора.

Доктор Хаттон з колегами рекомендував батькам читати своїм дітям книги кожен день, починаючи від народження. Це важливо для дошкільнят, так як в цей час розвиваються багато відділів головного мозку дитини.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *