Як навчитися себе любити

А ви знаєте, що ви – особлива людина? Іншої такої немає в усьому світі. І ви заслуговуєте на те, щоб вас любили не тільки ті люди, що поруч з вами, а й найважливіша людина у вашому житті – ви самі!

Ні, ви не повинні ставати самозакоханим егоїстом – вам потрібно лише не забувати про себе, своє благополуччя і власне щастя. Вам варто любити себе хоча б для того, щоб вирватися з пелени обмежень і прожити дійсно блискуче життя.

Так що зробіть собі послугу, вдихніть глибше, і з сьогоднішнього дня займіться ось чим:

Починайте кожен день, кажучи собі щось позитивне. Наприклад, як добре ви справляєтеся з роботою, як чудово ви сьогодні виглядаєте – в загальному, що завгодно, що може змусити вас посміхнутися.

Харчуйтеся тим, що не тільки втамовує голод, а й наповнює вас енергією. Кожен день займайтеся спортом, і рано чи пізно ви полюбите те розкішне тіло, в якому ви народилися.

Оточуйте себе людьми, які люблять і надихають вас. Дозвольте їм нагадувати, яка ви все-таки чудова людина.

Досить порівнювати себе з іншими. Другої такої людини, як ви, немає на всій планеті, і тому хіба можна порівнювати вас з кимось ще. Єдина людина, з ким можна вас порівнювати – ви самі.

Відмовтеся від будь-яких отруйних особистих стосунків. Будь-яка людина, яка змушує вас відчувати меншовартісним, просто не заслуговує честі бути частиною вашого життя.

Святкуйте ваші перемоги, неважливо, великі чи маленькі. Пишайтеся  досягнутим.

Вирвіться за межі вашої зони комфорту і спробуйте щось нове. Почуття, які нас переповнюють, коли ми пробуємо щось нове, або досягаємо небачених раніше висот, ні з чим не зрівняти.

Приймайте і любіть те, що відрізняє вас від інших. Саме це робить вас особливим.

Намагайтеся зберігати спокій в будь-якій ситуації. Глибоко вдихніть і видихніть, очистіть свій розум від зайвих речей, і просто будьте собою.

Слідуйте за своєю пристрастю. Ви знаєте свою пристрасть – це та сама річ, яка вас одночасно притягує і лякає. Те, чим ви дійсно хочете зайнятися, але переконуєте себе, що у вас нічого не вийде. Слідуйте за нею!

Будьте терплячі, але наполегливі. Любити себе – значить постійно працювати над собою. Це те, що потрібно практикувати кожен день, але щоб його освоїти, часом мало і життя. Так що будьте ласкаві з собою, і підтримуйте у важкі часи.

Постарайтеся усвідомити, що ви думаєте, відчуваєте, і чого хочете. Проживіть своє життя відповідно з усім цим.

Ставтеся до інших з любов’ю і повагою. Стара добра істина – ставтеся до інших так само, як хочете, щоб вони ставилися до вас. Звичайно, це не означає, що всі будуть платити вам добром за добро, але це їх проблема, а не ваша.

Кожен день знаходьте щось таке, за що можна бути вдячним. У вас неминуче будуть свої злети і падіння. Це нормально, і дуже по-людськи. Саме в дні падінь для вас дуже важливо знайти щось таке, за що ви можете бути вдячні навіть в цей чорний день. Це допоможе вашому розуму знайти спосіб вирішення проблем.

Коли у вас неприємності, поговоріть з вашою родиною, друзями, учителем – в загальному, з будь-якою людиною, здатною допомогти вам їх пережити. Ви не зобов’язані це робити самотужки.

Навчіться говорити «ні». Це не зробить вас поганою людиною, зате зробить розумною.

Прощайте себе. Ви все ще відчуваєте сором за ті кілька вчинків? Прийшов час відпустити їх. Вам не змінити того, що сталося в минулому, але вам підвладне ваше майбутнє. Краще сприйміть подію як   шанс чогось навчитися, і вірте в те, що здатні змінитися.

Запишіть свої думки. У вашій голові крутиться стільки думок, що ви не знаєте, за яку вхопитися? Запишіть  на папері – незалежно від того, наскільки божевільними, злими, сумними або страшними вони вам здаються. А потім спаліть їх … в загальному, зробіть що завгодно, що допоможе вам їх позбутися.

Відключіться від світу і загляньте в себе. Налийте собі чашечку вашого улюбленого чаю, кави, вина тощо і тихо посидьте самі з собою. Без телевізора і інших відволікаючих чинників – тільки ви. Подумайте про всі ті чудові речі, які відбуваються у вашому житті прямо зараз, про вашу мрію і те, як її досягти.

Забудьте про схвалення від інших людей. «Ви можете бути самим стиглим і соковитим персиком в світі, але все одно знайдеться хтось, хто ненавидить персики» – Діта фон Тіз.

Будьте реалістом. На землі не знайдеться нікого, хто був щасливий кожен момент кожного дня свого життя. Чому? Та тому, що всі ми – люди. Ми робимо помилки, ми відчуваємо емоції (як хороші, так і погані), і це нормально. Дозвольте собі бути людьми.

Будьте креативні, і проявляйте себе так, як тільки можете. Малюйте, пишіть, ліпіть, будуйте, займайтеся музикою, словом, тим, що вам подобається – і залишайте свого внутрішнього критика за дверима. Є мільйон і один спосіб самовираження – вибирайте той, що вам більше до душі.

Залиште позаду травми і рани минулого. Це може бути непросто – якщо захочете, зверніться до тих, хто зможе вам допомогти. Зате після того, як ви скинете зі своїх плечей цей тягар, ви відчуєте, що   важите не більше пушинки. Ми не повинні тягати за собою все це. Ми заслуговуємо більшого.

Знайдіть місце, в якому вам добре. Де те місце, де ви можете відчувати себе спокійно, тихо, щасливо, позитивно? І коли у вас настануть нелегкі часи – вирушайте туди, або уявіть себе там, де ви були щасливим.

Прислухайтеся до вашого внутрішнього голосу. Ви повинні говорити про себе так само, як говорили б про кращого друга, сестру, брата або сина.

Веселіться! Займіться чимось таким, що вам дуже подобається. Насолоджуйтеся цим, насолоджуйтеся тим, що ви – це ви, і насолоджуйтеся вашим неймовірним життям.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *