Дитина бреше: причина такої поведінки

Часом досить одного разу, щоб брехня спрацювала і малюк взяв її на озброєння. Брехня може виникнути вперше до того, як дитині виповниться 5 років. Вона настільки наївно виражається, що багато батьків розчулюються і не надають їй особливого значення, списуючи це на багату уяву. Але слід визначити золоту середину між заохоченням брехні і покаранням, інакше є можливість упустити момент, коли дитяча брехня стане частиною звички.

Якщо дитина часто бреше, потім не переживає в момент обману, а відчуває себе в своїй тарілці. У разі, коли брехня не карається, малюк вже не помічає, де він збрехав і чому.

Чим більше дитина бачить брехні в своєму житті, тим менше вона стане замислюватися про чесність. Фільми та мультики можуть прищепити цю звичку дитині, але найбільше вона вчиться брехати на прикладі батьків і свого оточення.

На початку достатньо буде подивитися дитині в очі, щоб вона не могла збрехати. Пізніше ситуація змінюється і розпізнати брехню стає важко. Але все ж існують деякі ознаки, за якими можна зрозуміти, хто перед вами: чесна дитина або брехунець.
Ні в якому разі не залишайте дитячу брехню без уваги. Пояснюйте дитині, чим загрожує бути брехунцем. Що його можуть викрити, друзі відвернуться від нього, близькі перестануть йому довіряти і т.п. Розкрийте дитині наслідки брехні в довгостроковій перспективі. Можна це зробити через повчальну казку, мультфільм, фільм. У свою чергу будьте самі щирими по відношенню до дітей, хваліть їх коли вони визнають свої помилки або провину в чомусь і найголовніше – налагоджуйте емоційну близькість. Дитяча брехня – це перший сигнал, що в родині щось не в порядку. Або дитина намагається так привернути вашу увагу або боїться вас. Поясніть дитині з самого раннього віку, що просто треба жити так, щоб не доводилося брехати.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *