Думки, що заважають нам жити

Стереотипне мислення людини виробляє у нього ряд установок, які заважають жити і розвиватися. Чим більше вона витрачає часу на ці установки, тим важче їй спокійно жити і добиватися цілей. Які ж це установки?

  1. Я був би щасливий, якби доводилося менше працювати.

Коли людині важко дається щоденна робота, вона починає розмірковувати про спокійне домашнє життя, постійні розваги і святкування. Вона вважає, що без роботи життя було б набагато легше.Можливо, людині буде легше, але тільки на деякий час.

Люди – творчі і та працьовиті створіння. Їм подобається творити, створювати, робити щось для себе і для світу. А коли стає важче, ніж зазвичай, вони починають вигадувати собі причини не працювати.

  1. Це не я, це все вони …

Людина не хоче усвідомлювати свої помилки. У всіх своїх невдачах вона намагається звинуватити інших. Адже легше знайти винного, ніж виправити ситуацію самому. Відповідальність за своє життя легше перекласти на іншу людину, ніж звинувачувати себе у важкі моменти.

Але так чинити неправильно. Як тільки людина починає брати на себе відповідальність за свої вчинки, за своє життя, вона стає щасливішою. Вона  розуміє, що весь навколишній світ – результат її власних думок і дій. І цей світ може бути таким, яким їй захочеться.

  1. Мені потрібно відкрити секрет щастя.

Як би банально це не звучало, але секрет щастя в тому, щоб відчувати себе щасливим. Для цього не потрібно шукати секретні формули, читати великі книги або відкривати для себе великі таємниці. Секрет простого людського щастя в тому, щоб відчуватисебе щасливим.

Книги великих письменників про психологію свідомості і правильний спосіб життя були написані, спираючись на суб’єктивну думку. Кожен з них передавав своє власне ставлення до світу. Книги допомагали людині зрозуміти, що вся проблема прихована в її відношенні до того, що відбувається, що все знаходиться в її руках.

  1. Якби у мене …

Немає нічого поганого в мріях і бажаннях . Навпаки, вони допомагають відчути себе людьми, у яких є мета, прагнення щось отримати. Але все добре в міру. Можна безмірно мріяти  про новий будинок, нову машину, нову роботу – це не зашкодить нікому. Але у гонитві за мріями люди часто стають нещасливими, чекаючи манни з небес. Те, що відбувається навколо, не викликає ніякого задоволення. Щасливі миті змінюються смутком.

  1. Я прийму рішення, коли точно буду знати, що робити.

Чим більше людина думає, тим менше часу у неї залишається на дії і вчинки. Аналізувати ризики і планувати добре до тих пір, поки це не починає зупиняти людей. Мозок може нескінченно думати над вирішенням завдання і з кожним разом заглиблюватися все глибше, і помилятися все більше.

Головне – починати діяти тут і зараз. Необхідні знання та план дій з’являться потім. Зараз потрібно насолоджуватися здатністю переживати бажані емоції. Зрештою, краще набиратися безцінного досвіду, ніж будувати теоретичні припущення.

  1. Я знаю, що не винен, але …

Людський мозок здатний створити пастку для самого себе. Йому часто вигідніше придумати виправдання, ніж від чогось відмовитися. Особливо коли мова заходить про ведення здорового способу життя.

Легше дивитися новини зранку, ніж виходити на пробіжку, тому мозок підкреслює важливість того, щоб бути в курсі всіх подій. Легше курити, ніж кинути, тому що це прискорює обмін речовин і сприяє схудненню. Легше поїсти перед сном, ніж випити склянку води, тому що організм вимагає їжі. Звичайно, все перераховане набагато легше, але наскільки це правильно і корисно?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *