Перші сигнали труднощів у навчанні

Закономірно, що батьки вважають свою дитину дуже розумною і талановитою. Але можливий момент, коли дитина стикається з труднощами в засвоєнні знань, і тоді з’являється занепокоєння, а часом навіть страх у батьків.

Часто буває так, що малюк прекрасно справляється з рахунками і розпізнаванням фігур, але має проблеми з іншими діями.

Наполегливо переконувати дитину вчитися так само, як це роблять його однолітки, не приносить результату. Домогтися від неї бажання вчитися можна іншим, альтернативним способом.

Проблеми в навчанні можуть виникнути і через розлади в неврологічних процесах. Буває і так, що дошкільник просто впертий і тому не виконує певні завдання.Така нездатність насправді є небажанням, тому інформацію необхідно донести  незвичайними способами.

Ось шість перших сигналів, через які дитина може мати проблеми з навчанням і на них варто звернути увагу.

  1. Говорить не так чітко, як його однолітки, і має бідний словниковий запас. Виявляє труднощі в пошуку потрібного слова, що позначає знайомі предмети, події та явища. Створюється враження, ніби воно крутиться у нього «на кінчику язика», але сказати не може.
  2. Є проблема в розумінні зв’язку між об’єктами і людьми, і здається, дитині важко простежити взаємозалежність між тим, що він робить, і тим, що відбувається навколо нього.
  3. Наука символів є для нього за межею можливого. Здається, що він не в змозі розпізнати і вивчити алфавіт.
  4. Впродовж дня дитина неспокійна, імпульсивна, легко відволікається і має проблеми з концентрацією. Здається, що не чує команди і не реагує на неї.
  5. Малюк незграбний, має слабку фізичну підготовку. Рідко виявляє бажання стрибати чи метати. Падає частіше, ніж інші діти в його віці.
  6. Має проблему з розвитком моторики, яка виявляється у використанні ножиць, застібанні гудзиків або застібки-блискавки.

Щоб бути впевненим у тому, що дитина не матиме проблем в навчанні, бажано проконсультуватися з педіатром з приводу своїх побоювань. Слід зрозуміти:  якщо раніше виявити ці сигнали і вжити відповідні заходи, то менше проблем виникне в навчанні  вашого малюка.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *