Як школяреві уникнути низької самооцінки

Батькам завжди хочеться бачити своїх дітей здоровими, успішними і самим почуватися щасливими. Мета одна, а  реальність інша. Між підлітками виникають конфліктні ситуації. Тому батьків хвилює тема низької самооцінки у дитини: Як не допустити цієї проблеми?

Батьки з раннього віку дитини сприяють формуванню її самооцінки, оцінюючи її вчинки і поведінку. Якщо вона низька, то можуть виправити ситуацію і допомогти дитині підвищити її або зробити більш адекватною. Таким дітям необхідна підвищена увага, любов і повага рідних. Ось кілька порад батькам, як допомогти позбутися низької самооцінки:

1. Потрібно припинити порівнювати її, ставлячи в приклад іншу дитину. Таким чином, можна посіяти образу і ще більше погіршити ситуацію.
2. Не критикуйте. Критика, звичайно, потрібна, але не можна переходити на особистість дитини, навіть якщо ви дуже злі через її непослух. Необхідно пояснити, що саме було зроблено не так і до яких наслідків це може призвести.

3. Дитині також потрібна підтримка. Якщо вона не впевнена в собі, треба дати їй зрозуміти, що вона не є поганою, а є особистістю, як і кожна людина на Землі.

4. Цікавтеся своїми дітьми, більше розмовляйте з ними, не скупіться на похвалу. Це значно підвищить їхню самооцінку. Тільки не варто хвалити за все підряд, це буде зайвим.

5. Водночас не варто і переоцінювати свою дитину, ставити вимоги, які вона не здатна втілити через її вік і здібності. Вона буде тільки засмучуватися, не розуміючи, чому не може виконати вашу вимогу.
6. Найголовніше – це повага і довіра. У дитини свої думки і погляди на все, і вона не повинна боятися вашої реакції і докорів.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *